Trijumf naših učenika na međunarodnom  konkursu

kompjuterskog crteža i kolaža "Kreativnost bez granica"

 

         Na jednom od najbrojnijh i najznačajnijih svjetskih konkursa, kada je u pitanju kompjuterski crtež i kolaž, učenici naše škole, članovi informatičko-dizajnerske sekcije, ostvarili su sjajan uspjeh – 3 zlatne i 1 srebrnu medalju. Ovo je najbolji uspjeh koji je jedna osnovna škola postigla. 

         XI konkurs kompjuterskog crteža i kolaža “Kreativnost bez granica” – Haskovo 2020. ima za cilj, osim razvijanja vještina za 21. vijek, da razvija svijest o očuvanju naše Planete i života na njoj. S tim u vezi, žiri boduje sa istim brojem bodova poruku koju crtež nosi o nekom globalnom problemu, kao i likovne elemente.

         Organizatori takmičenja su Kompjuterska škola Vale, Opština Haskovo, Fondacija Evrika, Obrazovni centar Zarja, a takmičenje je podržano od strane Evropskog komeserijata za inovacije, istraživanje, kulturu, obrazovanje i mlade, gđe Marie Gabrijel, kao i Ministarstva obrazovanja Bugarske.

Rezultati po kategorijama:

6 - 7 godina - zlatna medalja, Dženan Adžajlić II4,  

8 - 10 godina - srebrna medalja, Sara Jovanović II4,

11 – 12 godina - zlatna medalja, Vladimir Burić VII4,

13 – 14 godina - zlatna medalja, Nikola Vučković VII4.

Mentor učenicima je profesorica Dušanka Duda Vujičić.

3 zlatna medalja 1sr