Informatičko takmičenje "Dabar" 2023.

dabar2023

U Crnoj Gori je, od 4.12. do 10.12.2023. godine, realizovano Međunarodno informatičko takmičenje "Dabar". Osnovna škola "Ratko Žarić" je i ove godine bila domaćin učenicima naše i susjednih škola, mladim informatičarima koji su pokazali zavidna znanja.

U kategoriji Mikro dabar (3. i 4. razred)  trijumfovali su naši četvrtaci. Tadija Glušica je osvojio 1. mjesto i zlatnu medalju, a Nikola Kontić 2. mjesto i srebrnu medalju.

Čestitamo!

Mentorka takmičenja,

prof. Dušanka Vujičić

Opštinsko takmičenje iz matematike

opštinsko matematika XI

Povodom obilježavanja Nedjelje globalnog obrazovanja (13-19. novembar), u JU OŠ „Milija Nikčević” realizovao se kviz iz matematike čije su učešće u istom uzeli i učenici naše škole i to: VI razred- Krulanović Stefan (VI razred), Božović Sofija (VII), Roćenović Nikolina (VIII) i Koprivica Zoja (IX). Mentori učenika su profesori matematike Janičić Ljiljana, Đurđić Jelena i Radović Slavko.

Međunarodno prvenstvo osnovnih škola „Wunderkind” 2023

vk2023

Na Međunarodnom prvenstvu osnovnih škola „Wunderkind” (jesenja sezona) učestvovala su 2.633 đaka prvaka (6 i 7 god. starosti), sa raznih kontinenata.

U tako brojnoj konkurenciji, među prvih 30 su tri đaka prvaka učiteljice Dude. ⁂ Mija Goranović je osvojila 20. mjesto, Sofija Zečević 21. i Damjan Korać 28. Kada su u pitanju učesnici izvan Ruske Federacije, oni su osvojili 1, 2. i 3. mjesto (za šta su dobili posebne diplome).

Organizator ovog prvenstva je CDO „Puž” iz Omska.

wkI 2

Uspjeh prvačića na međunarodnim kvizovima znanja

kvizovi X prvaci

Na Međunarodnom kvizu "Koliko poznaješ bajke Šarla Peroa" Mija Goranović je pokazala odlično znanje i osvojila III mjesto (mentor Duda Vujičić).

Da zna kako se čuva priroda, pokazao je Damjan Korać osvojivši II mjesto na Međunarodnom kvizu "Mladi ekolog" (mentor Olja Ćeranić).

Organizator kvizova je Naučno-obrazovni centar "Erudit" iz Rusije.

Drugo mjesto na Regionalnom prvenstvu u šahu

Na Regionalnom prvenstvu održanom u OŠ "Olga Golović" 23.04.2023. naša škola napravila je izuzetan rezultat osvojivši drugo mjesto.

Prvenstvo su organizovali Šahovski savez Crne Gore, Crnogorski školski sportski savez, Sekretarijat za kulturu, sport, mlade i socijalno staranje Opštine Nikšić i Osnovna škola Olga Golović.Takmičenje se igralo po Berger sistemu (svak sa svakim) uz tempo igre od 10 minuta po igraču i 5 sekundi za svaki odigrani potez. Učestvovali su učenici od I do VI razreda. Naša ekipa imala je 3 pobjede i 1 poraz od OŠ "Olga Golović" koja je bila prva. Treće mjesto pripalo je OŠ "Milija Nikčević". Našu ekipu su činili : 1. Ognjen Vujačić VI/1  2. Nikita Marojević VI/3  3. Pešikan Sergej V  4. Savo Đukić VI/3  5. Orlandić Blažo III  6. Uroš Jovanović VI/3.

Čestike pobjednicima i svim učesnicima kao i organizatorima na odličnim uslovima!

Posebna zahvalnost profesorici Emilji Pejović bez koje ovo ne bi bilo moguće.

Hippo takmičenje 2023.

U preliminarnoj rundi ovogodišnjeg internacionalnog Hippo takmičenja iz engleskog
jezika, školu „Ratko Žarić“ predstavljalo je 107 učenika 7 nastavnika ovog predmeta, i to
u 4 kategorije: Hippo Little (djeca rođena 2013. i kasnije), Hippo 1 (2011. i 2012.),
Hippo 2 (2010.) i Hippo 3 (2008. i 2009.). Preliminarna runda održana je u subotu, 18.
marta tekuće godine, u prostorijama škole „Radoje Čizmović“ u Ozrinićima. U narednu
rundu prošlo je 16 učenika škole, i to: 9 u kategoriji Hippo 1 (V i VI razred), 4 u kategoriji
Hippo 2 (VII), i 3 u kategoriji Hippo 3 (IX razred).
Druga runda takmičenja održana je 22. aprila, takođe u prostorijama škole „Radoje
Čizmović“. U narednu rundu (kvalifikacije za finale) prošli su sljedeći učenici: Andrija
Glušica
(nastavnik: Jelena Doknić, razred: šesti, kategorija: Hippo 1), Cerović Ognjen,

Simanić Nemanja (nastavnik: Mirjana Đukanović, razred: sedmi, kategorija: Hippo 2) i
Veličković Irina (nastavnik: Pejović Emilija, razred: deveti, kategorija: Hippo 3).

Regionalne kvalifikacije za učenike sa teritorije Crne Gore održane su u Veneciji, od 23-25. maja.

Sa 76 osvojenih poena, Andrija Glušica je u svojoj kategoriji osvojio 4. mjesto.

Sa osvojenih 75 poena, Ognjen Cerović i Nemanja Simanić su u svojoj kategoriji podijelili 7. mjesto.

Sa 62 poena, Irina Veličković zauzela je 24. mjesto

Aktiv engleskog jezika

Međunarodni konkurs "Matematički boj" 2023

Na međunarodnom takmičenju iz matematike "Matematički boj" 2023 učenici IV i V razreda naše škole osvojili su zapažen rezultat.

U kategoriji IV razreda II mjesto dijele Isidora Zarubica (učiteljica Branka Malešević) i Andrea Mitrović (učiteljica Vesna Vukićević).
         U kategoriji V razreda II mjesto dijele Željana Vujković i Sergej Urošević, dok je III mjesto osvojila Jovana Perović (učiteljica Dušanka Duda Vujičić)..

Organizator takmičenja je obrazovni centar «Снейл» iz Rusije.

Čestitamo našim sjajnim matematičarima i želimo još mnogo nagrada.

Koordinatorka takmičenja, Duda Vujičić

Međunarodno takmičenje iz informatike

U nedelju, 7.maja 2023. godine, u Srbiji je održano Međunarodno takmičenje iz informatike pod nazivom INFOS2023.

Učenici naše škole su pokazali sjajno znanje i osvojili zapažene rezultate.

Uroš Banović (VIII-3) i Aleksa Vuksanović (VII -5) osvojili su 1. mjesta dok je učenik Aleksa Lučić (VII-1) osvojio 2. mjesto.