Međunarodno takmičenje iz informatike

Informatika8

Aleksa Vuksanović, učenik naše škole, osvojio je prvo mjesto na okružnom i republičkom nivou Međunarodnog takmičenja talentovanih učenika iz informatike – Cezar. Njegov talenat, predanost i upornost su neizostavan dio njegovog uspjeha, koji nas čini izuzetno ponosnim.

Aleksin uspjeh na regionalnom i nacionalnom nivou jasno potvrđuje njegovu izvanrednu sposobnost i predanost u oblasti informatike. Uvjerni smo da će na Međunarodnom nivou nastaviti da da nas oduševljava svojim znanjem i vještinama.

Želimo mu mnogo uspjeha i sreće na predstojećem takmičenju.

DRŽAVNO TAKMIČENJE: DODJELA NAGRADA

geografija2

Na svečanom proglašenju i dodjeli nagrada najboljim učenicima sa Državnog takmičenja, održanom 24.03.2024. god. u Muzičkom centru u Podgorici, našoj učenici MIJI VRAČAR (9/2) uručena je nagrada za osvojeno drugo mjesto iz geografije.

Nagradu je uručila ministarka Anđela Jakšić Stojanović.

Mentor učenici bila je nastavnica SLAVICA KANKARAŠ.

DRŽAVNO TAKMIČENJE

drzavno24

Na Državnom takmičenju koje se održalo 25. februara u prostorijama Ekonomskog fakulteta u Podgorici, učestvovale su četiri učenice naše škole.

MIA VRAČAR, učenica IX-2, osvojila je 76 bodova i drugo mjesto iz Geografije (mentorka: SLAVICA KANKARAŠ).

Ovom prilikom čestitamo učenici i mentorki na velikom uspjehu!

Zoja Koprivica (IX-2) osvojila je 87 bodova iz Engleskog jezika, a Anđela Ćalasan (IX-1) 82 (mentor: Nikola Kasalica).

Obje učenice popravile su rezultat sa Školskog takmičenja.

Na takmičenju iz Biologije, učenica Anastasija Tomanović (IX-3) osvojila je 31 bod (mentorka: Milica Žižić).

Rukovodilac Tima za marketing

Nikola Kasalica

Informatičko takmičenje "Dabar" 2023.

dabar2023

U Crnoj Gori je, od 4.12. do 10.12.2023. godine, realizovano Međunarodno informatičko takmičenje "Dabar". Osnovna škola "Ratko Žarić" je i ove godine bila domaćin učenicima naše i susjednih škola, mladim informatičarima koji su pokazali zavidna znanja.

U kategoriji Mikro dabar (3. i 4. razred)  trijumfovali su naši četvrtaci. Tadija Glušica je osvojio 1. mjesto i zlatnu medalju, a Nikola Kontić 2. mjesto i srebrnu medalju.

Čestitamo!

Mentorka takmičenja,

prof. Dušanka Vujičić

Opštinsko takmičenje iz matematike

opštinsko matematika XI

Povodom obilježavanja Nedjelje globalnog obrazovanja (13-19. novembar), u JU OŠ „Milija Nikčević” realizovao se kviz iz matematike čije su učešće u istom uzeli i učenici naše škole i to: VI razred- Krulanović Stefan (VI razred), Božović Sofija (VII), Roćenović Nikolina (VIII) i Koprivica Zoja (IX). Mentori učenika su profesori matematike Janičić Ljiljana, Đurđić Jelena i Radović Slavko.

Međunarodno prvenstvo osnovnih škola „Wunderkind” 2023

vk2023

Na Međunarodnom prvenstvu osnovnih škola „Wunderkind” (jesenja sezona) učestvovala su 2.633 đaka prvaka (6 i 7 god. starosti), sa raznih kontinenata.

U tako brojnoj konkurenciji, među prvih 30 su tri đaka prvaka učiteljice Dude. ⁂ Mija Goranović je osvojila 20. mjesto, Sofija Zečević 21. i Damjan Korać 28. Kada su u pitanju učesnici izvan Ruske Federacije, oni su osvojili 1, 2. i 3. mjesto (za šta su dobili posebne diplome).

Organizator ovog prvenstva je CDO „Puž” iz Omska.

wkI 2

Uspjeh prvačića na međunarodnim kvizovima znanja

kvizovi X prvaci

Na Međunarodnom kvizu "Koliko poznaješ bajke Šarla Peroa" Mija Goranović je pokazala odlično znanje i osvojila III mjesto (mentor Duda Vujičić).

Da zna kako se čuva priroda, pokazao je Damjan Korać osvojivši II mjesto na Međunarodnom kvizu "Mladi ekolog" (mentor Olja Ćeranić).

Organizator kvizova je Naučno-obrazovni centar "Erudit" iz Rusije.

Drugo mjesto na Regionalnom prvenstvu u šahu

Na Regionalnom prvenstvu održanom u OŠ "Olga Golović" 23.04.2023. naša škola napravila je izuzetan rezultat osvojivši drugo mjesto.

Prvenstvo su organizovali Šahovski savez Crne Gore, Crnogorski školski sportski savez, Sekretarijat za kulturu, sport, mlade i socijalno staranje Opštine Nikšić i Osnovna škola Olga Golović.Takmičenje se igralo po Berger sistemu (svak sa svakim) uz tempo igre od 10 minuta po igraču i 5 sekundi za svaki odigrani potez. Učestvovali su učenici od I do VI razreda. Naša ekipa imala je 3 pobjede i 1 poraz od OŠ "Olga Golović" koja je bila prva. Treće mjesto pripalo je OŠ "Milija Nikčević". Našu ekipu su činili : 1. Ognjen Vujačić VI/1  2. Nikita Marojević VI/3  3. Pešikan Sergej V  4. Savo Đukić VI/3  5. Orlandić Blažo III  6. Uroš Jovanović VI/3.

Čestike pobjednicima i svim učesnicima kao i organizatorima na odličnim uslovima!

Posebna zahvalnost profesorici Emilji Pejović bez koje ovo ne bi bilo moguće.