Uspjeh naših učenika na plivačkom takmičenju 

 

Prethodnog vikenda održana su dva takmičenja u plivanju, na kojima su naši učenici ponovo briljirali.

Na takmičenju u Sarajevu, pod nazivom ,,Bosna Piccolo cup 2021" , učestvovalo je oko 365 plivača iz Bosne i Hercegovine i Crne Gore. Među 8 plivača koji su se takmičili iz Nikšića, njih troje je iz naše škole. Oni su zajedno osvojili 13 medalja od 15 ukupno osvojenih. Takmičeći se u raznim stilovima, medalje su osvojili: iz VII razreda Mia Đurđić (1 zlatnu, 4 srebrne i 1 bronzanu), a iz V razreda Majda Tomašević (2 zlatne i 1 bronzanu) i Branko Đurđevac (4 bronzane medalje).

Na takmičenju u Nikšiću, pod nazivom Kup Crne Gore, učestvovalo je oko 300 plivača, takmičeći se u raznim plivačkim stilovima. Naši učenici su i ovdje bili uspješni i osvojili brojne medalje. To su:

- IX razred - Janja Đurđić (bronzanu)

- VIII razred - Jovana Đurđevac ( bronzanu), Vuk Vujačić (zlatnu) i Dado Jaganjac (srebrnu)

- II razred - Anđa Đurđić (zlatnu i stebrnu medalju).

Čestitamo  plivačima uz želju da i dalje budu uspješni!