Svečano obilježen Dan škole

 

U našoj školi je, 4. juna, svečano obilježen Dan škole, dan kada sa ponosom slavimo znanje, zajedništvo, uspjehe naših učenika i predan rad svih zaposlenih.

Program je započeo himnom u izvođenju školskog hora uz klavirsku pratnju prof. Lenke Durutović, nakon čega se prisutnima obratio direktor škole, Radenko Adžić, koji je istakao uspjehe naših učenika: „Moram sa ponosom da istaknem da je ove godine troje učenika naše škole ostvarilo uspjeh i našlo se među prva tri mjesta na državnom takmičenju u organizaciji MPNI i Ispitnog centra, od ukupno petoro nagrađenih iz Nikšića. Važno je da pomenem i učenike koji su se plasirali na međunarodnim takmičenjima i ostvarili zapažene rezultate na istim. Gdje se takmičilo preko sto hiljada djece iz čitavog svijeta, naši učenici su se našli u prvih deset, odnosno dvadeset mjesta, što su veoma zavidni rezultati. I sve naše učenike da pomenem koji su ostvarivali rezultate iz likovnih, literarnih, sportskih, kao i svih drugih takmičenja. Dakle, u ime škole i Nastavničkog vijeća zahvaljujem se ovoj djeci i njihovim roditeljima i pohvaljujem njihov trud, zalaganje i rad na afirmaciji ličnih talenata i smatram da svako dijete posjeduje dar za nešto, neophodno je samo da se to pokrene i razvija zajedničkom spregom roditelja i škole“.

U svečanom dijelu programa uručene su diplome „Luča“, a generaciji IX razreda se obratila rukovodilac Vijeća IX razreda, Sanela Zarubica.Ona je istakla: „Rjetkost je imati generaciju koja nosi lijepo vaspitanje kao štit i pristojnost kao najljepši ukras, ljudskost kao putokaz, a drugarstvo kao najveće blago“ i dodala: „Hvala vam što ste bili uzor i što ste svojom dobrotom i duhovitošću unosili svjetlost i u naše sive dane, podsjećajući nas zašto je ovaj poziv uzvišen, važan i najljepši na svijetu“.

Kulturno-umjetnički program pokazao je bogatstvo talenata koje naša škola njeguje. Publika je uživala u nastupima velikog i malog hora, recitacijama učenika, projektu „Kultura u pokretu“, muzičkim i plesnim tačkama, izvođenju pjesama na ruskom i italijanskom jeziku, nastupu mladih vokalista, kao i u folklornoj igri „Crnogorsko oro“. Posebnu notu svečanosti dala je i klavirska pratnja učenice Anđeline Jeknić između programskih tačaka.

Dan škole protekao je u vedrom raspoloženju, uz mnogo pjesme, aplauza i emocija, potvrđujući da je naša škola mjesto gdje se njeguju znanje, kreativnost, prijateljstvo i pravi školski duh.

Hvala svim učenicima, nastavnicima, roditeljima i gostima koji su svojim prisustvom i podrškom doprinijeli da ovaj dan bude poseban i nezaboravan.

Dan škole slika