Regionalno prvenstvo u šahu
 
chessXII
 
 
U organizaciji Šahovskog saveza Crne Gore, Školskog sportskog saveza i OŠ „Olga Golovic“, održano je Regionalno prvenstvo na kome je učestvovalo sedam osnovnih škola iz Nikšića i okoline. Igralo se sedam kola po Berger sistemu (svak sa svakim), sa tempom igre od 10 minuta uz 5 sekundi za svaki odigrani potez.
Naša škola je ostvarila odličan uspjeh osvojivši drugo mjesto u jakoj konkurenciji. Ekipu su činili: Vuk Bojanić, Tadija Glušica, Stefan i Uroš Krulanović i Ognjen Vujačić, te nastavnik sekcije Momčilo Pekić (prvo mjesto je osvojila OŠ „Olga Golović“, a treće OŠ „Ivan Vušović“).
 
Glavni sudija turnira bio je IM Boro Miljanić.
Za prva tri mjesta organizator je obezbjedio pehare i knjigu Šahovski vijenac istaknutog šahovskog „radnika“ Maksima Lutovca.
 
Glavni "krivac" za njegovanje šaha u "Žariću" je niko drugi do kćerka g-dina Lutovca, Emilija Pejović, profesorica engleskog jezika u našoj školi.