Predstavnici Učeničkog parlamenta naše škole uzeli učešće

u radu Dječijeg parlamenta Skupštine opštine Nikšić

 

Predstavnici Učeničkog parlamenta škole “Ratko Žarić”, učenici Đorđe Radulović, Hana Jauković, Milan Dačević i Gabrijela Mijušković su danas, 27.2.2024.godine, postali članovi Dječijeg parlamenta Skupštine opštine Nikšić. Raduje nas činjenica da će učešćem u radu Dječijeg parlamenta, naši predstavnici dati doprinos, učestvovati u “kreiranju” aktivnosti i ideja koje će doprinijeti unapređenju življenja i rada učeničke zajednice, zdravijem odrastanju, te svojim predlozima i zalaganjem doprinijeti radu na razvoju ličnih, društvenih, građanskih vještina učenika kako bi se pripremili za ulogu odgovornih, informisanih i aktivnih građana.

Iz redova učenika koji su izrazili spremnost da budu kandidati za predsjednika D.P., za predsjedavajuću žrijebom je izabrana predstavnica naše škole Gabrijela Mijušković. Sjednica je zaključena izborom članova radnih tijela i Klubova na zadovoljstvo svih prisutnih.

 

Maja Radojičić, psihološkinja,

koordinator rada Učeničkog parlamenta