Obilježen Dan tolerancije

 

tolerancija

 

Pod sloganom „Tolerancija – naša vodilja ka međusobnom razumijevanju”, odjeljenske zajednice naše škole, na čelu sa svojim odjeljenskim starješinama, obilježile su 16. novembar – Dan tolerancije u nastojanju i želji da se duh programa „Moje vrijednosti i vrline”, odnosno  tolerancije – poštovanja, razumijevanja, prihvatanja, uvažavanja bogatstva različitosti, nenasilnog ponašanja i dalje osnažuje i baštini u našoj školi.

Aktivnosti koje su se realizovale 16. novembra kao i u danima koji su uslijedili kao što su realizacija radionice „Tolerancija” u svim odjeljenjima, igre „Volim moje komšije”, „Svi smo mi isti”, emitovanje filma „Putovanje kroz DNK”, film o poštovanju različitosti, edukativne igre, likovni i literarni radovi na datu temu koji su prethodili izradi panoa, igrokazi, igre, igre riječima, pisanje poruka ljubavi i podrške i ove godine doprinijele su boljem razumijevanju i osnaživanju ličnosti učenika da se razvijaju u tolerantne, razumne, humane, plemenite, buduće mlade ljude koji će na svijet i dešavanja u njemu gledati sa potrebnom dozom razumijevanja, prihvatanja, njegovanja prijateljskog i nenasilnog ophođenja.

Maja Radojičić, psihološkinja