Prvaci opštinskog kviza iz matematike

 

10. marta 2022.godine , održan je opštinski kviz iz matemetike za učenike iz 11 osnovnih škola Nikšića, u organizaciji Aktiva matematike JU OŠ “Milija Nikčević”,. Tim naše škole , koga su sačinjavali učenici Milica Bogetić (9. razred ), Milica Djurković ( 8. razred ), Lea Šturanović ( 7. razred ) i Aleksa Vuksanović ( 6. razred ), ostvarili su prolaz u superfinale, zajedno sa skolama “Radoje Čizmovic” i “Milija Nikčević”.

Superfinale kviza održano je 18. marta 2022.godine, na kome su učenici naše škole osvojili 1.mjesto i time dobili titulu “Najboljih matematičara grada”. I , kao i mnogo puta do sada, naši učenici, pokazali su spremnost , znanje i sigurnost.

Čestitke za osvojenu nagradu ,uz želju da nastave sa nizanjem uspjeha!

                                                                                                                                 Mentor,  Ljiljana Janičić, prof.matematike