KARNEVAL ROMANA

 

karneval0

 

Posljednji dan trećeg izdanja manifestacije „Karneval romana“ u organizaciji Biblioteke “Njegoš” završio se performansom „Književnost pod maskama“ u kome su učestvovali naši učenici VI, VII i VIII razreda.

Oni su uveli prisutne i svijet fantazije, prikazujući kako se kroz književnost mogu aktuelizovati problemi i dileme sadašnjeg trenutka. Tako su se pred Gradskom kućom pojavili: Alisa i Ludi šeširdžija, Mali princ, Meri Popins i djevojčica Džejn, Zvončica, Pipi Duga Čarapa, Eli Šeridan iz „Noćne škole“ K. Dž. Doerti i Džud Duarte iz „Oholog princa“ Holi Blek, Romeo i Julija i nezaobilazna Fema. Predstavnici naše škole bili su: Staša Niković, Kalina Kovačević, Daria Mrdak, Nikolina Radulović, Valerija Marković, Dunja Đukanović, Minja Đukanović, Marija Dedijer, Majda Tomašević, Martina Đorojević, Kalina Karadžić, Milica Drašković, Maša Mrkajić i Rastko Šumić.

 

 

Učenicima je bilo zanimljivo i poučno raditi na ovako lijepo zamišljenom performansu.