Drugo mjesto na Regionalnom prvenstvu u šahu

 

Na Regionalnom prvenstvu održanom u OŠ "Olga Golović" 23.04.2023. naša škola napravila je izuzetan rezultat osvojivši drugo mjesto.

Prvenstvo su organizovali Šahovski savez Crne Gore, Crnogorski školski sportski savez, Sekretarijat za kulturu, sport, mlade i socijalno staranje Opštine Nikšić i Osnovna škola Olga Golović.Takmičenje se igralo po Berger sistemu (svak sa svakim) uz tempo igre od 10 minuta po igraču i 5 sekundi za svaki odigrani potez. Učestvovali su učenici od I do VI razreda. Naša ekipa imala je 3 pobjede i 1 poraz od OŠ "Olga Golović" koja je bila prva. Treće mjesto pripalo je OŠ "Milija Nikčević". Našu ekipu su činili : 1. Ognjen Vujačić VI/1  2. Nikita Marojević VI/3  3. Pešikan Sergej V  4. Savo Đukić VI/3  5. Orlandić Blažo III  6. Uroš Jovanović VI/3.

Čestike pobjednicima i svim učesnicima kao i organizatorima na odličnim uslovima!

Posebna zahvalnost profesorici Emilji Pejović bez koje ovo ne bi bilo moguće.